Mesut Özil'den Türk Kahvaltısı Keyfi

Mesut Özil'den Türk Kahvaltısı Keyfi

Arsenal'de forma giyen Türk asıllı ünlü Alman futbolcu Mesut Özil, son maçta aldıkları 2-0'lık galibiyette takımın gölünü atmıştı.

SPOR - 2018-10-01 16:16:06

Ferdi Açıkgöz/ Ajansgazete.com

Arsenal'de forma giyen Türk asıllı ünlü Alman futbolcu Mesut Özil, son maçta aldıkları 2-0'lık galibiyette takımın gölünü atmıştı.Mesut Özil attığı gol ve alınan galibiyet sonrası galibiyeti Türk Kahvaltısı ile kutladı.

Arsenal'in önemli oyuncularından Mesut Özil, Watford karşısında alınan galibiyet ve attığı golün sevincini Türk yemekleri ile kutladı.

Londra’da bir Türk restoranına arkadaşıyla birlikte giden Mesut Özil, burada Türk kahvaltısı yaptı.

Ünlü oyuncu kahvaltı esnasında çektikleri fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaştı.

 Almanya’da yaşayan bir Türk ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Özil, bu restoranın 2013 yılından bu yana müdavimi. Restoranın sahiplerinden Hasan Dolanbay’la arkadaş da olan 29 yaşındaki futbolcu, cumartesi günü attığı golle takımının zaferine sağladığı katkıyı pazar kahvaltısıyla kutladı.

Türk asıllı Alman futbolcu Mesut Özil, Almanya Milli Takımı'nı bıraktığını açıklarken, “Kazandığımızda Alman, kaybettiğimizde göçmen oluyorum” diyerek tepkisini dile getirmişti. Özil'in, ırkçı ve ayrımcı saldırılar nedeniyle Almanya Milli Takımı'nı bırakmasının ardından memleketi olan Zonguldak’ın Devrek ilçesinde, ismini taşıyan caddeye konulan, Almanya Milli Takımı formasıyla fotoğrafının yer aldığı tabela değiştirilmişti.

Kaynak: Ajansgazete.com

Yorum
DİĞER HABERLER